Joomla!

  • Betűméret növelése
  • Alapértelmezett betűméret
  • Betűméret csökkentése

Német Nemzetiségi Önkormányzat

2006-ban határoztuk el, hogy községünkben is létrehozzuk a német kisebbségi önkormányzatot, hiszen van mire alapoznunk, hagyományaink, zenekarunk és a csapatszellem, az összetartozás. Az a 4 év megmutatta, hogy volt értelme a kezdeményezésnek, hiszen a falu életének kulturális programjait nagymértékben színesítettük. Kultúrcsoportunk jelenleg egy működik, a Szomódi Fúvószenekar (Blas Kapelle aus Sammet), de annál nagyobb elismertséggel. Részt vesznek rendszeresen a szomszédos települések rendezvényein (Víz-Zene-Virág Fesztivál, Kocsitoló Verseny, mazsorett fesztiválokon, hangversenyeket adnak önállóan is. Községünkben működik még a Szomódi Német Nemzetiségi Gyermek Tánccsoport, ahol óvodások és általános iskolások tanulják a nemzetiségi táncokat Zink Helga vezetésével. A tánccsoport 2009-ben alakult, azóta több fellépésük is volt. Évente a következő programokat szervezzük meg: újévi koncert, farsangi bál, autóbuszos kirándulás, pünkösdi koncert, búcsúi térzene, gyermeknap, Musikfest im Herbst és Süteménysütő verseny (2013. október 19-20.), dalostalálkozó, adventi hangverseny, szilveszteri túra. Jó kapcsolatot ápolunk a két egyházi felekezettel is, a katolikus egyházközséggel közösen a Musikfest alkalmából megemlékezünk a községünkben élt német nemzetiségűekről. A református egyházközség által szervezett zenés áhitatok rendszeres segítői, résztvevői vagyunk.